Hugo Studeník
Žiji na Valašku a profesí jsem technik . Bonsaje mě oslovily již v mládí , ale v té době nebyla u nás možnost vidět vyspělé stromy a také získat vhodný pěstební materiál , nářadí či literaturu nebylo jednoduché . Příležitost začít s jejich tvorbou a pěstováním přišla až po přestěhování do rodinného domku v roce 1997 .
      Takže intenzívně se tomuto hobby věnuji asi od roku 1998 . Nejdříve jsem jako každý začínal s mladým materiálem z okrasných školek či z přírody . Tou dobou již u nás začínala fungovat první bonsai centra a otevřela se cesta k získání zajímavých rostlin i dalších potřeb pro pěstitele . Postupně jsem směřoval  spíše k bonsajím střední či větší velikosti i s ohledem na využití yamadori tuzemských dřevin , které obvykle disponují většími listy či jehlicemi než vhodné druhy z východu .
      Jako mnoho jiných jsem z nedostatku financí  rostliny nejdříve pěstoval v nejrůznějších plastových kontejnerech a dřevěných bedničkách . Časem jak rostliny začínaly získávat tvar jsem však začal shánět bonsai keramiku . Avšak cena originálních a kvalitních misek mě dost překvapila . Z různých zdrojů jsem tehdy koupil několik levnějších menších nádob . S některými jsem dodnes spokojen, z jiných naopak glazura "sjela" hned po první zimě ! Tyto zkušenosti mě asi v roce 2004 dovedly k prvním pokusům s výrobou misek pro vlastní potřebu . Na počátku byla také chuť vyzkoušet si vše vlastníma rukama a je třeba říci , že práce s keramikou je velmi zajímavá a tvůrčí a nic se zde nedá uspěchat . Takže mým druhým koníčkem , kterému se věnuji když je čas je bonsai keramika .
      Již několik let využívám dlouhodobé předpěstování získaných rostlin ve volné půdě a pouze ty choulostivější mám trvale v nádobách . Většina mých stromů je ve stádiu předpěstování nebo rozpracovanosti a jen málo z nich bych si troufal označit hrdým slovem bonsai ! Na bonsajistice je však příjemné to že čas , na rozdíl od mnoha jiných činností , zde pracuje pro nás a výsledky naší práce zhodnocuje .

Misky lze zaslat i poštou .
V případě zájmu mě kontaktujte nejlépe mailem :

hugo827@seznam.cz                                            
mobil  :   724993879                                                                                   
případně tel. :   571431599